Miejsca

Wyjazdy zimowe na narty i snowboard:

Wyjazdy narty Włochy Abetone

 1. Wyjazdy na narty Włochy Val di Sole

 2. Wyjazdy na narty Włochy Marilleva

 3. Wyjazdy na narty Włochy Pejo Cogolo

 4. Wyjazdy na narty Włochy Madonna

 5. Wyjazdy na narty Włochy Tonale

 6. Wyjazdy na narty Włochy Aprica

 7. Wyjazdy na narty Włochy Livigno

 8. Wyjazdy narty Włochy Montecampione

 9. Wyjazdy narty Szwajcaria Veysonnaz

 10. Wyjazdy na narty Francja Les Orres

 11. Wyjazdy narty Francja Les 2 Alpes

 12. Wyjazdy na narty Francja Alpe Huez

 13. Wyjazdy narty Francja Chamrousse

 14. Wyjazdy narty Francja Val Thorens

 15. Wyjazdy na narty Francja Montgenevre

 16. Wyjazdy na narty Francja Isola 2000

 17. Wyjazdy na narty Włochy Sestriere

 18. Wyjazdy na narty Włochy Bormio

 19. Wyjazdy narty Włochy Abetone

 20. Wyjazdy narty Włochy Cortina


Studenckie wyjazdy na narty Abetone – Włochy

Włochy bez wątpienia są jednym z najczęściej wybieranych kierunków wśród narciarzy i snowboardzistów. Nie da się ukryć, że nie sposób nie kochać tych rejonów! Charakteryzuje się nie tylko wspaniałym, melodyjnym językiem, unikalnym klimatem, pysznym jedzeniem, bogatą historią i urokami miast, ale także zapierającą dech w piersiach przyrodą! Nic więc dziwnego, że wyjazdy na narty do Włoch (Abetone) co roku cieszą się tak dużą popularnością. Zawsze dokładamy  wszelkich starań, aby nasze wydarzenia były dopracowane w najmniejszych szczegółach, zaspokajając wymagania wszystkich uczestników.

Z całą pewnością, gdy pada pytanie - gdzie warto wyjechać na narty, oczywistą odpowiedzią i pierwszym wyborem powinny być zdecydowanie Włochy! Najlepszym wyborem będzie wyjazd w góry w okolicach marca, kiedy to stoki są nieco mniej oblegane, a śniegu nadal jest mnóstwo. Ten czas jest także idealny, z uwagi na fakt, iż dzień wydłuża się, a słońce wciąż obdarowuje nas swoimi promieniami. Nie ma lepszego momentu na odwiedzenie Abetone. Wyjazd na narty do Włoch to przyjemna forma oderwania się od codziennych obowiązków. Spędzanie czasu aktywnie na świeżym powietrzu nie jest wyzwaniem, jeśli blisko kurortu znajdują się atrakcyjne trasy narciarskie.

Studenckie wyjazdy – Abetone

Zastanawiasz się, jak zorganizować wyjazd na narty? Abetone to bez wątpienia obowiązkowy punkt na mapie każdego narciarza oraz snowboardzisty. Ośrodek ten cieszy się niezwykle szeroką ofertą tras narciarskich oznaczonych w sposób odmienny kolorystycznie, w zależności od ich stopnia trudności.

Niewątpliwym atutem wspomnianego ośrodka narciarskiego w Abetone jest także bardzo wysoki poziom naśnieżania, dzięki czemu warunki do uprawiania sportów śnieżnych są zawsze perfekcyjne. Wybierając wyjazd na narty do Abetone nie musisz więc stresować się tym, że w pewnym momencie zabraknie śniegu. Włochy to pewna destynacja pod tym względem. Dodatkowo Abetone cieszy się niezwykle rozwiniętą infrastrukturą - oferuje szeroki wachlarz schronisk oraz aż 10 wyciągów. Oczywiste jest, że będąc w kraju, jakim są Włochy, nie może również zabraknąć pysznego, włoskiego jedzenia! Z całą pewnością po zimowym szaleństwie na stoku, włoskie przysmaki będą marzeniem każdego! Spróbujesz wielu intrygujących propozycji lokalnych podczas organizowanego przez nas wyjazdu na narty do Włoch. Abetone każdego roku zaprasza naszych uczestników, zachęcając doskonale przygotowanymi stokami, pysznym jedzeniem i komfortowymi miejscami noclegowymi.

OŚRODEK NARCIARSKI ABETONE (WŁOCHY)

 

 

PODSTAWOWE INFORMACJE - ABETONE

Abetone jest głównym ośrodkiem zimowych wyjazdów studenckich w Apeninach. Trasy narciarskie rozpościerają się na obszarze 50 km, przecinając cztery majestatyczne doliny: Dolinę Sestaione, Dolinę w Limie, Dolinę w Scoltenna i Val di Luce. Wszystkie trasy są ze sobą połączone. Są pokryte naturalnym i sztucznym śniegiem. Wyciągi narciarskie rozpoczynają się na wysokości 1,200 m i sięgają aż do 1,950 m wysokości. Na 15 - kilometrowym odcinku istnieje możliwość długodystansowej jazdy na nartach, po dwóch nartostradach w kształcie pierścienia. W każdym miejscu znajdują się szkoły narciarskie z doświadczonymi i wykwalifikowanymi instruktorami.
 
Ośrodek wchodzi w skład kompleksu: 
 
Najniższy punkt: 1400 m n.p.m.
Najwyższy punkt: 1900 m n.p.m.
 
Przybliżony okres działania ośrodka: połowa grudnia – początek kwietnia
 
Łączna liczba kolejek/wyciągów: 23
- kolejki gondolowe/kabinowe: 1
- wyciągi krzesełkowe: 10
- pozostałe: 12
 
Urządzenia i tereny do uprawiania innych dyscyplin sportów zimowych:
60 km tras biegowych, snowpark, lodowisko, snowkiting
 
Łączna liczba tras zjazdowych: 29(łatwe 45%, średnie 53%, trudne 3%)
 

Łączna długość tras zjazdowych: 50km

 

MAPA TRAS ABETONE

 
Najdłuższa trasa zjazdowa: 2,8 km
Średni opad śniegu: 90 cm
 
Sztuczne naśnieżanie tras: tak
Sztuczne oświetlenie tras: tak
 
 

Twój wymarzony wyjazd studencki! Poznaj kawałek świata i nowych przyjaciół w Abetone!

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów wspomnianego wyjazdu do Abetone w Toskani! Zapewniamy, że ten wyjazd będzie niezapomnianą przygodą - pozwoli Ci nie tylko rozwinąć swoje umiejętności narciarskie, ale także poznać nowych, wspaniałych ludzi, których łączy ta sama pasja! Brzmi świetnie, prawda? Czekamy na Ciebie!

Feel3 Sp. z o.o.

ul. 17 Stycznia 52

02-143 Warszawa woj. mazowieckie

tel: 882929375

email: zima@studenckiewyjazdy.pl, lato@studenckiewyjazdy.pl

Kontakt
ZNAJDŹ NAS
Newsletter

Bądź na bieżąco z imprezowymi i wyjazdowymi informacjami!

Ta strona korzysta z plików cookies. Ustawienia korzystania z plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. X