Miejsca

Wyjazdy zimowe na narty i snowboard:

Wyjazdy na narty Włochy Sestriere

 1. Wyjazdy na narty Włochy Val di Sole

 2. Wyjazdy na narty Włochy Marilleva

 3. Wyjazdy na narty Włochy Pejo Cogolo

 4. Wyjazdy na narty Włochy Madonna

 5. Wyjazdy na narty Włochy Tonale

 6. Wyjazdy na narty Włochy Aprica

 7. Wyjazdy na narty Włochy Livigno

 8. Wyjazdy narty Włochy Montecampione

 9. Wyjazdy narty Szwajcaria Veysonnaz

 10. Wyjazdy na narty Francja Les Orres

 11. Wyjazdy narty Francja Les 2 Alpes

 12. Wyjazdy na narty Francja Alpe Huez

 13. Wyjazdy narty Francja Chamrousse

 14. Wyjazdy narty Francja Val Thorens

 15. Wyjazdy na narty Francja Montgenevre

 16. Wyjazdy na narty Francja Isola 2000

 17. Wyjazdy na narty Włochy Sestriere

 18. Wyjazdy na narty Włochy Bormio

 19. Wyjazdy narty Włochy Abetone

 20. Wyjazdy narty Włochy Cortina


OŚRODEK NARCIARSKI SESTRIERE - VIA LATTEA (WŁOCHY)

 
 
Ośrodek narciarski SESTRIERE składa się de facto z 5 połączonych ośrodków - Sestriere, Sauze d'Olux, Claviere - Cesana, Cesana - Sansicario oraz Montgenevre. Łączna długość tras wynosi aż 400km. Karuzela narciarska Via Lattea daje możliwość jazdy na wszystkich trasach bez koniecznośni odpinania nart - wszystkie ośrodki są połączone nartostradami i wyciągami.
 
Potencjał tych gór zauważono już prawie 100 lat temu – w 1932 roku. Teraz Sestriere to stacja narciarska najwyższej klasy, która przyciąga swoim pięknem, cudownymi trasami oraz nowoczesnymi kolejkami. To tutaj rozgrywały się Mistrzostwa Świata w narciarstwie oraz część Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Jedno jest pewne – na zorganizowanym przez nas wyjeździe nie doświadczysz chwili nudy! Wszystkie czynności i zajęcia są tak zorganizowane, aby dzień był idealnie dopasowany pod uczestników. Poza różnego rodzaju zajęciami, nie zapomnieliśmy także o tym, aby znalazł się dla Was czas wolny.
 

Pojedź ze znajomymi na narty! Włochy, Sestriere

 
Nasze wyjazdy zimowe do Sestriere - Via Lattea na narty i snowboard to doskonała okazja do jazdy w jednym z największych kompleksów narciarskich Europy! To świetna opcja dla osób, które cenią sobie świetnie zorganizowane studenckie wyjazdy pełne znakomitych atrakcji. Narty w Sestriere to propozycja dla osób w wieku od 18 do 35 lat, którzy chcą przeżyć przygodę w grupie znajomych i spędzić czas na zabawie w towarzystwie podobnych sobie osób – młodych, kochających dobrą zabawę.

Dobrej zabawie sprzyja kompleksowa organizacja wyjazdu, dzięki której nie musisz się o nic martwić. Zdajemy sobie sprawę, że planowanie wyjazdu w trakcie semestru może być Ci nie po drodze. Narty w Sestriere wspominać będziesz przez długie lata! Zaplanowaliśmy dla Was tydzień wypełniony imprezami, grami, konkursami i niesamowitym klimatem włoskich gór.

Daj się ponieść doświadczeniu górskiego klimatu i wyszalej się w wyjątkowym snowparku, wyposażonym w liczne skocznie.
 
Gdzie indziej spędzisz tak wystrzałowo i aktywnie czas, jak nie na nartach w Sestriere? Decydując się na wakacje tam, masz gwarancję niezapomnianego wyjazdu, do miejsca, do którego chce się wracać!
 
Wyjeżdżając z nami nie musisz bać się o brak doborowego towarzystwa. Wszyscy w grupie będą tacy jak Ty! Młodzi, aktywni i pełni życia! Istnieją całkiem duże szanse na poznanie kogoś, z kim później będzie się chętnie do tego miejsca wracało.
 
 
 

Podziwiaj wspaniałe widoki włoskich Alp – studenckie wyjazdy na miarę XXI wieku


To wyjątkowe pasmo górskie robi naprawdę ogromne wrażenie na żywo. To właśnie, w połączeniu z niezłą dawką adrenaliny podczas wypadu na narty w Sestriere, sprawia, że ten wyjazd zapewnia niezapomniane emocje.

Trasy zjazdowe są ponadto długie i zaplanowane dla narciarzy o różnym poziomie umiejętności, dzięki czemu wszyscy Twoi znajomi sobie świetnie poradzą i nikt nie zostanie w tyle. Znajdziecie tu ponadto trasy zarówno dla początkujących, jak i mistrzów narciarskiego szusowania. Narty to doskonała atrakcja dla grupy, zapewniająca najlepszą zabawę i moc wrażeń. Studenckie wyjazdy gwarantują zasłużony odpoczynek po ciężkim semestrze i wprawiają w wyśmienity nastrój przed kolejnymi miesiącami nauki.
 
Nie warto również zapominać o miłośnikach snowboardu, dla których również znajdzie się bardzo wiele atrakcji oraz tras. A jeśli Ty bądź Twoi znajomi chcecie dopiero spróbować tego wspaniałego sportu zimowego, to również nie będzie problemu! Trasy także są tak dobrze przystosowane, aby każda osoba znalazła idealną dla siebie, dostosowaną pod swoje umiejętności.

MAPA TRAS VIA LATTEA

  

 

PODSTAWOWE INFORMACJE - SESTRIERE, narty

Trasy narciarskie kurortu Sestriere opadają po zboczach Monte Motta (2823 m n.p.m.), Monte Sises (2600 m n.p.m.) i Banchetta (2555 m n.p.m.). Z uwagi na ekspozycję północną stoki charakteryzują się doskonałą jakością śniegu i wyjątkowymi warunkami do uprawiania narciarstwa. Sestriere leży na skrzyżowaniu szlaków słynnego kompleksi Via Lattea (Droga Mleczna), więc miłośnicy nart i snowboardu mogą zjeżdżać do Sauze d’Oulx albo do Sansicario. Sieć transportowa jest zdominowana przez szybkie 4-osobowe wyciągi krzesełkowe, które minimalizują ryzyko powstawania kolejek. Dla fanów snowboardu i freestyle’u przygotowano snowpark, który dysponuje stokiem o długości 250 m, dwoma równoległymi wyciągami i jest wyposażony w różnych rozmiarów skocznie oraz elementy ślizgowe.
 
Ośrodek wchodzi w skład kompleksu: Via Lattea
 
Najniższy punkt: 2035 m n.p.m.
Najwyższy punkt: 2823 m n.p.m.
 
Przybliżony okres działania ośrodka: Początek grudnia – początek kwietnia
 
Łączna liczba kolejek/wyciągów: 19
- kolejki gondolowe/kabinowe: 2
- wyciągi krzesełkowe: 7
- pozostałe: 10
 
Urządzenia i tereny do uprawiania innych dyscyplin sportów zimowych:
Snowpark, lodowisko, helskiing
 
Łączna liczba tras zjazdowych: 64 (łatwe 37%, średnie 47%, trudne 16%)
 

Łączna długość tras zjazdowych: 90km

 
Najdłuższa trasa zjazdowa: 5 km
Ilość dni otwartych w poprzednim sezonie: 150
Średni opad śniegu: 120 cm
Snowparki: 1
Sztuczne naśnieżanie tras: tak
Sztuczne oświetlenie tras: tak
 
 
 

PODSTAWOWE INFORMACJE - SAUZE d'Oulx

Ośrodek Sauze d’Olux jest usytuowany na samym końcu słynnej Via Lattea (Drogi Mlecznej), czyli trzeciego co do wielkości kompleksu narciarskiego we Włoszech, gospodarza zawodów olimpijskich i alpejskiego pucharu świata. W okolicy dominują czerwone trasy dla średnio zaawansowanych, z których wiele wiedzie przez otaczające cały ośrodek lasy modrzewiowe. Innym walorem regionu jest duża liczba dni słonecznych. Bardziej zaawansowani narciarze mają w zasięgu ręki nartostrady Sestriere oraz czarne trasy na zboczach Monte Motta i Monte Sises, a także olimpijską trasę slalomową Kandahar. W Sauze d’Oulx nie brakuje też szlaków do freeride’u w kopnym śniegu. Po całodziennych szaleństwach na stokach można skorzystać z oferty apres-ski – sporego wyboru barów, pubów i klubów oraz ponad 30 przyzwoitych restauracji.
 
Ośrodek wchodzi w skład kompleksu: Via Lattea
 
Najniższy punkt: 1360 m n.p.m.
Najwyższy punkt: 2823 m n.p.m.
 
Przybliżony okres działania ośrodka: Początek grudnia – początek kwietnia
 
Łączna liczba kolejek/wyciągów: 13
- kolejki gondolowe/kabinowe: 0
- wyciągi krzesełkowe: 9
- pozostałe: 4
 
Urządzenia i tereny do uprawiania innych dyscyplin sportów zimowych:
Tor saneczkowy oświetlony, wypożyczalnia sanek, helskiing
 
Łączna liczba tras zjazdowych: 60 (łatwe 30%, średnie 50%, trudne 20%)
 

Łączna długość tras zjazdowych: 110 km

 
Najdłuższa trasa zjazdowa: 7 km
Ilość dni otwartych w poprzednim sezonie: 100
Średni opad śniegu: 90 cm
Sztuczne naśnieżanie tras: tak
Sztuczne oświetlenie tras: tak
 
 
 

PODSTAWOWE INFORMACJE - CLAVIERE CESANA

Ośrodek Claviere Skiing oferuje wiele możliwości spędzenia czasu. Lokalne narciarstwo, wyróżniające się niespotykanymi trasami wśród lasów, stanowi bardzo atrakcyjną ofertę, w jednym z największych systemów narciarskich na świecie. Trasy w Claviere są zróżnicowane i bardzo atrakcyjne. Biegną pośród górskich drzew, między Włochami i Francją, jak sąsiadujące Montgenevre. Śnieg jest najwyższej jakości. Zaawansowani narciarze mogą korzystać z kilku dobrych, czerwonych szlaków, a także jeździć po Drodze Mlecznej. Dla początkujących jest tu łatwy, płaski obszar i ogromna liczba zielonych i niebieskich tras.
 
Ośrodek wchodzi w skład kompleksu: Alta Valtellina
 
Najniższy punkt: 1765 m n.p.m.
Najwyższy punkt: 2550 m n.p.m.
 
Przybliżony okres działania ośrodka: Początek grudnia – początek kwietnia
 
Łączna liczba kolejek/wyciągów: 9
- kolejki gondolowe/kabinowe: 0
- wyciągi krzesełkowe: 8
- pozostałe: 1
 
Urządzenia i tereny do uprawiania innych dyscyplin sportów zimowych:
lodowisko, 3 klasyczne szlaki narciarskie (10km), 3 trasy do skateingu (10km), heliskiing
 
Łączna liczba tras zjazdowych: 46 (łatwe 37%, średnie 47%, trudne 16%)
 

Łączna długość tras zjazdowych: 75 km

 
Najdłuższa trasa zjazdowa: 6,3 km
Ilość dni otwartych w poprzednim sezonie: 150
Średni opad śniegu: 120 cm
Snowparki: 0
Sztuczne naśnieżanie tras: tak
Sztuczne oświetlenie tras: nie
 
 

PODSTAWOWE INFORMACJE - CESANA SANSICARIO

Słynna, eksluzywna stacja narciarska Cesana, usytuowana jest w centrum kompleksu Via Lattea, oferuje doskonałe połączenia z innymi ośrodkami tego regionu. Strefy Montiluna i Sansicario dysponują kilometrami tras i szlaków narciarskich, które są naśnieżane 950 urządzeniami co tworzy największa taką infrastrukturę w Alpach. Sansicario Alto z kompletną ofertą turystyczną stanowi idealne miejsce na zimowe wakacje dla średnio zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, których z pewnością zachwyci ogromna różnica wysokości między najwyższymi i końcowymi partiami tras (prawie 1500m). Spokojne trasy Sansicario nigdy nie bywają zatłoczone, więc można tam szusować w spokojnej atmosferze.
 
Ośrodek wchodzi w skład kompleksu: Alta Valtellina
 
Najniższy punkt: 1354 m n.p.m.
Najwyższy punkt: 2823 m n.p.m.
 
Przybliżony okres działania ośrodka: Początek grudnia – początek kwietnia
 
Łączna liczba kolejek/wyciągów: 7
- kolejki gondolowe/kabinowe: 1
- wyciągi krzesełkowe: 3
- pozostałe: 3
 
Urządzenia i tereny do uprawiania innych dyscyplin sportów zimowych:
lodowisko
 
Łączna liczba tras zjazdowych: 37 (łatwe 37%, średnie 47%, trudne 16%)
 

Łączna długość tras zjazdowych: 88km

 
Najdłuższa trasa zjazdowa: 6,3 km
Ilość dni otwartych w poprzednim sezonie: 150
Średni opad śniegu: 120 cm
Snowparki: 0
Sztuczne naśnieżanie tras: tak
Sztuczne oświetlenie tras: nie
 
 
 

PODSTAWOWE INFORMACJE - MONTGENEVRE

Montgenevre została oficjalnie uznana za pierwszą stację narciarską we francuskich Alpach, tworząc w ten sposób ważny kamień węgielny pod budowę kultury narciarskiej we Francji. Te historyczne ślady są nadal wyraźnie widoczne w wielu starszych budynkach, które znajdują się w samym sercu stacji i zostały zachowane i połączone z nowymi domkami wypoczynkowymi, wybudowanymi w tradycyjnym stylu. Montgenevre zachowało swój tradycyjny urok, a jednocześnie przekształciło się w nowoczesną i popularną stację narciarską.
 
Ośrodek wchodzi w skład kompleksu: Alta Valtellina
 
Najniższy punkt: 1860 m n.p.m.
Najwyższy punkt: 2700 m n.p.m.
 
Przybliżony okres działania ośrodka: Początek grudnia – początek kwietnia
 
Łączna liczba kolejek/wyciągów: 22
- kolejki gondolowe/kabinowe: 3
- wyciągi krzesełkowe: 10
- pozostałe: 9
 
Urządzenia i tereny do uprawiania innych dyscyplin sportów zimowych:
lodowisko, 3 klasyczne szlaki narciarskie (10km), 3 trasy do skateingu (10km), heliskiing
 
Łączna liczba tras zjazdowych: 43 (łatwe 40%, średnie 33%, trudne 21%)
 

Łączna długość tras zjazdowych: 100km

 

MAPA TRAS MONTGENEVRE

 
Najdłuższa trasa zjazdowa: 5 km
Ilość dni otwartych w poprzednim sezonie: 150
Średni opad śniegu: 120 cm
 
Sztuczne naśnieżanie tras: tak
Sztuczne oświetlenie tras: nie
 
 

Feel3 Sp. z o.o.

ul. 17 Stycznia 52

02-143 Warszawa woj. mazowieckie

tel: 882929375

email: zima@studenckiewyjazdy.pl, lato@studenckiewyjazdy.pl

Kontakt
ZNAJDŹ NAS
Newsletter

Bądź na bieżąco z imprezowymi i wyjazdowymi informacjami!

Ta strona korzysta z plików cookies. Ustawienia korzystania z plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. X