Studenckie Greckie Wakacje vol.1: Wycieczki fakultatywne

Apartamenty 2 os.

  1. Opis
  2. Wycieczki fakultatywne
  3. Zapisz się

Wycieczki fakultatywne

Meteory

Poznaj jedno z najbardziej malowniczych miejsc w całej Grecji! Te niesamowite widoki na długo pozostaną w Twojej pamięci. Odwiedzimy klasztory, które zostały wzniesione na pozornie niedostępnych skałach, znajdujących się w dolinie nieopodal Kalambaki. Klasztory zostały wybudowane w takim właśnie miejscu, aby zapewnić mnichom możliwość modlitwy i odizolowanego życia w ascezie. Do tego będziecie mieli okazję odwiedzić pracownię, w której powstają tradycyjne prawosławne ikony. Poznacie również historię i zasady prawosławia.

Wyjazd: 07:00, powrót ok. 18:00

Cena: ok. 35 eur

Bilet wstępu do klasztoru (dla chętnych): 2eur

Ateny

 

Wycieczka do jednej z najbardziej znanych antycznych stolic, nieprzerwanie zamieszkanej od 7tyś lat, kolebki europejskiej cywilizacji. W trakcie tej wycieczki poznasz najważniejsze zabytki, budowle i historię miasta bogini Ateny. Zobaczymy największy port grecki - Pireus, Akropol, na którym znajduje się między innymi słynny Partenon i Teatr Dionizosa,  agorę rzymską i grecką, świątynię Hefajstosa, Zeusa, stadion olimpijski, na którym odbywały się antyczne zawody. Do tego nie zabraknie czasu wolnego do własnego zagospodarowania.

Wyjazd: 00:30, powrót ok. 20:30

Cena: ok. 45 eur

Bilet wstępu na Akropol: normalny 12 eur, 0 eur osoby z ważną legitymacją studencką (studenci z krajów EU). Bilet obejmuje także wstęp m.in. do Muzeum Akropolu, na Agorę Grecką, Agorę Rzymską, do świątyni Zeusa Olimpijskiego (więcej  info).

Imprezowy rejs na wyspę Skiathos

  

Rejs rozpoczyna się rano. Płyniemy ok. 2, godziny w kierunku jednych z najładniejszych plaż na  świecie znajdujących się na Skiathos. W trakcie rejsu zabawa, nauka tańców greckich, a atmosferę podkręca Metaxa, którą polewa kapitan najlepszym tancerzom. Najpierw dopływamy do typowego wyspiarskiego miasteczka Skiathos, gdzie macie czas wolny, możecie się również wybrać na punkt widokowy. Następnie płyniemy na malowniczą plażę Kukunaries, gdzie macie czas na plażowanie. Po plażowaniu okrętujemy się na statek i rozpoczynamy dalszą część imprezy!

Wyjazd: 06:00, powrót ok. 22:00

Cena: ok. 45 eur

Wieczór Grecki

  

Będą w kraju Zeusa nie można ominąć wieczoru pod znakiem Zorby. Czekać na Was będzie typowo grecka biesiada, z tradycyjnymi potrawami, czerwonym winem - retsiną, muzyką w tle i pokazami tańca. Nauczysz się również najsłynniejszego greckiego tańca - Zorby.

Wyjazd: 19:30, powrót ok. 01:00

Cena: ok. 25 eur

Saloniki

  

Wycieczka do greckiej stolicy lansu. Tutaj wszystkie rzeczy są "naj": najładniejsze dziewczyna, najmodniejsze sklepy, najwięksi przystojniacy, mieszkają najbogatsi ludzie.. Zobaczycie najciekawsze zabytki miasta, w tym Białą Wierzę - symbol Salonik oraz będziecie mieli okazję na udane zakupy na słynnym bazarze.

Wyjazd: 07:00, powrót ok. 17:30

Cena: ok. 25 eur

Feel3 Sp. z o.o.

ul. 17 Stycznia 52

02-143 Warszawa woj. mazowieckie

tel: 882929375

email: zima@studenckiewyjazdy.pl, lato@studenckiewyjazdy.pl

Kontakt
ZNAJDŹ NAS
Newsletter

Bądź na bieżąco z imprezowymi i wyjazdowymi informacjami!